Del Mare Restoran Haftası'nda

https://www.themagger.com/restoran-haftasi/

İrem Bali – 15.10.2018

Restoran Haftası Deneyimlerim

Del Mare

https://cdn3.themagger.net/wp-content/uploads/2018/10/Del-Mare2-540x360.jpg

Sıra benim Restoran Haftası ile ilgili deneyimlerime geldi! İlk durağım Del Mare.Üsküdar’da bulunan ve ulaşım konusunda size keyifli bir alternatif sunarak Kuruçeşme’den kendi teknelerini kaldıran Del Mare, her şeyden önce atmosferiyle çok ilgimi çekti. Alabildiğine deniz ve Boğaz manzarası eşliğinde birbirinden lezzetli deniz ürünleri yemenin keyfinden bahsetmiyorum bile. Genelde böyle güzel manzaralara sahip mekanların konum avantajlarından dolayı iç dekorasyona çok önem vermediğini gözlemlerim. Del Mare bu konuda beni fazlasıyla şaşırttı; içeri girdiğim andan itibaren öyle güzel bir dekorasyonla karşılaştım ki, siparişlerimiz gelene kadar mekanın içinde gezindim durdum diyebilirim. Özellikle şarap mahzeni beni büyüledi, giderseniz mutlaka bir göz atın.

Yemeklere gelirsek, oldukça özenli bir servis ile karşılaştık. Çalışanların güleryüzlülüğü, ilgisi ve mekanın atmosferi buraya gelmek için başlı başına bir sebep diye düşünüyordum ki; birbirinden güzel görünen lezzetler masamıza bir bir gelmeye başladı.

https://cdn2.themagger.net/wp-content/uploads/2018/10/Del-Mare-2-540x262.jpg

Del Mare’nin Restoran Haftası’na özel hazırladığı Tadım Menüsü’nü deneyimleme fırsatımız oldu. Başlangıç olarak masamıza Yeşil Elmalı Cibez Salatası, Kabak Çitme ve Cunda usulü çiğ enginar geldi. Her biri daha önce tatmadığım, oldukça farklı ama güzel lezzetlerdi. Cibez salatası benim damak zevkime pek uygun değildi ama seveni için oldukça güzel hazırlanmış bir seçenek bence. Soğuk başlangıçlar arasından Kabak Çitme favorim, tek kelimeyle bayıldım. Esas anlatmak istediğimse şimdi geliyor çünkü akşamın vurucu lezzeti ara sıcaklarda gizliymiş: Levrek Dolma! Karides, kaşar ve mevsim sebzeleriyle servis edilen bu yemek beni kelimenin tam anlamıyla kalbimden vurdu diyebilirim. Böyle bir lezzet yok! Sonrasında ana yemekte servis edilen Palamut Güveç ve tatlı olarak gelen Trakya usülü ev baklavasını da gerçekten çok beğendim. Burası muhteşem bir manzara ve lezzetli yemeklerin eşliğinde keyifli zaman geçirmek isteyenler için ideal bir yer.

Del Mare Adres: Çengelköy Mahallesi, Kuleli Cd. 45-1, 34680 Üsküdar/İstanbul

https://www.del-mare.com/

 

 

İLETİŞİM

Çengelköy Mahallesi
Kuleli Caddesi No 45 / 1
34680 Üsküdar İstanbul
Telefon (0216) 422 57 62
For International Calls
+90 216 422 57 62

TAKİPTE KALIN
KAMPANYALARDAN HABERDAR OLUN

Kampanya ve duyurulardan haberdar olun, fırsatları kaçırmayın
Email adresinizi kaydedin

BU SİTE RGS YAZILIM E-TİCARET SİSTEMİ İLE HAZIRLANMIŞTIR